Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, albo w ogóle nie umiesz zasnąć w nocy, zgłoś się do nas! =>

Insomnia - definicja

bezsenność leczenie warszawaRaz jeszcze posługując się Wikipedią, wyjaśniamy kolejne zagadnienie - bezsenność:
Bezsenność (asomia, agrypnia, łac.
insomnia, ang. insomnia) ? jest zakłóceniem stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jakość snu. Bezsenność może polegać na trudnościach w zasypianiu, wczesnym przebudzaniu się, wybudzaniu się w trakcie snu lub na złej jakości snu, czego następstwami są brak poczucia wypoczęcia, gorsze samopoczucie lub zaburzenia funkcjonowania w ciągu dnia. Bezsenność może być rozumiana bądź jako objaw, bądź jako odrębna jednostka chorobowa.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87

Bezsenność - jeden z rodzajów

bezsenność leczenie warszawaWiele jest typów insomnii, jak się okazuje, oto jeden z nich, dzięki Wikipedii:
Bezsenność pierwotna (inaczej samoistna) ? uważana jest za odrębną jednostkę chorobową należącą do zaburzeń snu (charakteryzującą się określonym zespołem objawów, profilem patofizjologicznym, określonym przebiegiem, przewidywalną odpowiedzią na leczenie), w której bezsenność nie jest związana z innymi zaburzeniami psychicznymi, ani też z chorobami somatycznymi czy działaniem substancji psychoaktywnych.
W większości przypadków do zachorowania na bezsenność pierwotną dochodzi nagle pod wpływem stresujących wydarzeń życiowych.

Po ustaniu czynnika stresogennego bezsenność przechodzi w fazę przewlekłą i może ustąpić po kilku miesiącach lub trwać latami, w trakcie których dochodzi do przejściowych pogorszeń i popraw.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87

Skąd bierze się insomnia

Powodu dla których masz trudność ze snem są różne - tak jak różni są ludzie, jednak faktem jest że nie jest to wcale rzadko przypadłość. Przewracając się w łóżku następnym razem, możesz zachodzić w głowę "czemu nie mogę spać?" a może odpowiedź jest bliżej niż myślisz. Bezsenność może być powodowana przez szereg rzeczy, najpopularniejszą jej przyczyną jest jednak stres.
Sam w sobie może wywołać już trudności z zasypianiem.

Jednak kto w dzisiejszych czasach nie jest zestresowany? Do przyczyn insomnii dochodzą również drzemki w trakcie dnia, nieregularny tryb życia czy podjadanie na wieczór.

Wszystko to co wiesz że może utrudnić Ci sen, nawet jeśli myślisz że nie ma znaczenia, może powodować u Ciebie przewlekłe problemy z zasypianiem. Mam nadzieje że łatwiej zidentyfikujesz źródło swojej bezsenności i już będziesz spał spokojnie.
.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: