Sposób na eleganckie wnętrze? Postaw na sztukaterię

mie. Ruchomy uchwyt składa się z dwóch części. Antaba umieszczona na drzwiach lub bramach (furtach), najczęściej w postaci lwiej głowy z ruchomą obręczą, służyła często za kołatkę. Antaba występowała głównie w sztuce romańskiej

Sposób na eleganckie wnętrze? Postaw na sztukaterię

Antaba umieszczona na drzwiach lub bramach

Antaba lub hantaba (z niem. die Handhabe ? rękojeść) ? stały lub ruchomy uchwyt z metalu umieszczany na skrzyni, kufrze, drzwiach, bramie.

Ruchomy uchwyt składa się z dwóch części. Antaba umieszczona na drzwiach lub bramach (furtach), najczęściej w postaci lwiej głowy z ruchomą obręczą, służyła często za kołatkę. Antaba występowała głównie w sztuce romańskiej i gotyckiej. Współcześnie używana jest jako element dekoracyjny. Stara polska nazwa antaby to dzierżak.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antaba


Dostarczanie do domu towarów zamówionych z internetowym sklepie ze sztukaterią

Internetowe sklepy z domową sztukaterią cieszą się ogromną popularnością. Dzieje się tak dlatego, że ich wyposażenie jest naprawdę bardzo bogate, a same sklepy stwarzają możliwość szybkiego dostarczenia zamówionych w nich przedmiotów pod adres zamieszkania osoby dokonującej ich zamówienia. Wobec tego wydaje się, że tego rodzaju sklepy są bardzo atrakcyjne i mogą być uważane za sklepy, w których obsługa klienta znajduje się na najwyższym poziomie. Dostarczaniem do domu towarów zamówionych w sklepie z domową sztukaterią zajmą się na jego pracownicy, oni mogą także zająć się zamieszczaniem w domu kolejnych elementów takiej sztukaterii. Wobec tego wydaje się, że każda osoba zainteresowana domową sztukaterią może ją posiadać i cieszyć się jej widokiem.


Sztukateria i kilka faktów z Wikipedii

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np. putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria