Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

chę więcej, a na pewno rozwiązanie przerośnie nasze oczekiwania. Dlaczego warto inwestować w dedykowane programy?Wikipedia: Zabezpieczenia oprogramowaniaZabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie

Programy dedykowane- co, jak i dla kogo? Napisać to nie trudna sprawa- wymaga mnóstwa pracy, sporego zespołu programistów. Aczkolwiek jak na oprogramowanie dedykowane przystało, trzeba swoje odczekać i zainwestować trochę więcej, a na pewno rozwiązanie przerośnie nasze oczekiwania. Dlaczego warto inwestować w dedykowane programy?

Wikipedia: Zabezpieczenia oprogramowania

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

W przypadku zabezpieczeń zamkniętego oprogramowania sytuacja jest inna - administrator może próbować dostać się do programu z pominięciem oficjalnych interfejsów i mając pełny dostęp i możliwość modyfikacji binarnego kodu teoretycznie zawsze może osiągnąć to co zamierza. W praktyce może to być bardzo utrudnione, jednak reguła break once run anywhere zapewnia możliwość połączenia sił dowolnej ilości crackerów - wystarczy bowiem złamać program jeden raz.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania


Definicja aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang. web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.

W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.

Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np. serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa


Instalacja aplikacji pochodzących ze stron www

Aplikacje www działają przede wszystkim w internecie, ale mogą też działać bez dostępu do internetu, muszą po prostu zostać zainstalowane na komputerze. Ściąganie aplikacji internetowych nie jest łatwym zadaniem, ponieważ można wprawdzie szybko znaleźć interesującą nas aplikację, ale jej ściągniecie może potrwać nawet kilka godzin, a w tym czasie trzeba będzie utrzymywać stałe połączenie z internetem najlepiej takie, które będzie zapewniało działanie internetu w jednostajnym tempie.

Poza tym do ściągania aplikacji potrzebujemy internetu o nieograniczonym dostępie albo takiego, który daje nam możliwość ściągania plików o dużej pojemności. Powinniśmy także pamiętać, że niektóre aplikacje wymagają posiadania sprzętu o określonych parametrach technicznych żeby mogły dobrze funkcjonować.