O renowacjach skórzanej odzieży, skór i tapicerek

ja skór legnica, za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.Skóra jako materiał do wykonywania rzeczy. WikiSkóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się

O renowacjach skórzanej odzieży, skór i tapicerek Meble ze skóry są bardzo efektowne i wytrzymałe, pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy. Niestety takie umeblowanie może się łatwo zniszczyć, ale całe szczęście mamy na rynku usługi takie jak , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Skóra jako materiał do wykonywania rzeczy. Wiki

Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej. Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak. W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon.

Krupon ma najbardziej zwartą budowę. Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Buty ze skóry jak nowe

Skórzane buty są uważane za jedne z bardziej wytrzymałych oraz modnych. Co roku firmy obuwnicze wypuszczają kolekcje butów właśnie ze skóry naturalnej, które oczywiście swoje kosztują. jednak co zrobić jeżeli chcemy chodzić w naszych ulubionych butach, ale są już dość mocno zniszczone?

Na szczęście jest masa środków pomagających odnowić skórę na butach, meblach i nie tylko. Można również zanieść buty do specjalisty od renowacji skór, który w ostateczności nawet wymieni skórę na naszych butach na zupełnie nową. Zazwyczaj jednak wystarczy garść środków i wosków, aby przywrócić naszym butom blask i dawny wygląd.


Cytat z Wikipedii o skórzanym zamszu

Zamsz (z niem. Sämisch1) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona.

Skóra może pochodzić m.in. z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy. Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży.

Wytwarza się także zamsz sztuczny, który jest tworzywem skóropodobnym, przypominającym naturalny zamsz. Zamszem nazywana jest również tkanina bawełniana krótko strzyżona, przypominająca zamsz naturalny, a wykorzystywana jako materiał na ubrania sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz