Metody i sposoby leczenia SM

żemy pozbyć się stwardnienia rozsianego?Leczenie niektórych chorób nie jest tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli. Wielu z nich nie da się w pełni uleczyć i musimy żyć z nimi na co dzień, a jedną z takich właśnie chorób jest stwar

Metody i sposoby leczenia SM Stwardnienie rozsiane to okropna choroba. Właściwe niesie choremu ulgę w cierpieniu i może powstrzymać rozwój choroby. Krótko o leczeniu stwardnienia rozsianego.

Czy możemy pozbyć się stwardnienia rozsianego?

Leczenie niektórych chorób nie jest tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli. Wielu z nich nie da się w pełni uleczyć i musimy żyć z nimi na co dzień, a jedną z takich właśnie chorób jest stwardnienie rozsiane. Dzisiejsza medycyna nie zna jeszcze odpowiedniego lekarstwa, które pozwoliłoby nam się pozbyć tej choroby, ale istnieje wiele terapii, które pomogą nam ograniczyć jej zły wpływ na nasze życie.

Mimo, że stwardnienia rozsianego nie da się całkowicie wyleczyć, zawsze możemy w pewnej części sobie z nim poradzić, więc warto próbować różnych metod. Bardzo możliwe, że znajdzie się taka, która będzie dla nas idealna i pomoże nam cieszyć się życiem, nawet mimo choroby. Nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób leczenia, ponieważ być może z czasem nasza kondycja znacznie się poprawi.


Czym jest zespół Devica? Wyjaśnia Wikipedia

Zespół Devica (zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych1, ang. Devic syndrome, Devic's disease, neuromyelitis optica) ? rzadka choroba, w której własny układ odpornościowy atakuje rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe. Powoduje to zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych i w konsekwencji ich demielinizację. Zespół Devica jest często mylony z początkami stwardnienia rozsianego (SM), jednak wymaga odmiennego leczenia. Zmiany powodują: osłabienie mięśni lub paraliż nóg lub rąk, utratę czucia, zaburzenia widzenia aż do ślepoty, głównie jako spadek ostrości widzenia lub dysfunkcji pęcherza moczowego, jelit.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Devica


Jak leczyć stwardnienie rozsiane?

Skutecznych metod leczenia SM jest kilka i należą do nich między innymi interferony, które uznawane są za najskuteczniejszą dzisiaj metodę leczenia objawowego tej choroby. Interferon beta jest obecnie stosowany w Europie oraz Japonii, gdzie pomaga setkom pacjentów powstrzymać rozwój choroby.

Leczenie w ramach programu NFZ trwa dwa, trzy lata, po tym czasie należy samemu opłacać 100% ceny leków. To samo tyczy się osób powyżej 40 roku życia, leki dla takich chorych nie są refundowane.