Kredyty i ich spłata

Dodane: 07-08-2014 16:47
Kredyty i ich spłata Sezon urlopowy w pełni. Wedle badań 28% nie pojedzie w tym roku na żaden wyjazd, większa część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy. Ale wielu Polaków urlopowy wyjazd planuje sfinansować kredytem. Czy to jest dobry pomysł? Bez wątpienia, urlop jest konieczny, po to by nabrać...Sezon urlopowy w pełni. Wedle badań 28% nie pojedzie w tym roku na żaden wyjazd, większa część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy.

Ale wielu Polaków urlopowy wyjazd planuje sfinansować kredytem. Czy to jest dobry pomysł? Bez wątpienia, urlop jest konieczny, po to by nabrać energii i nie zwariować. Psycholodzy podkreślają, że spędzenie urlopu na własnej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu zmniejsza wydajność pracy, bardzo źle wpływa również na nastrój, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.

Trudno stwierdzić, czy pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel ma sens. Trzeba pamiętać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od okresu kredytowania. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pożyczkę, to może lepiej byłoby co miesiąc odłożyć określoną kwotę - powinniśmy uzbierać spory budżet, bo pamiętajmy, że na kredytach bank zarabia.

Warto spełniać swoje marzenia, ale warto też dobrze przemyśleć, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze. pożyczki pod zastaw hipoteczny szczecin