Jak dobrać krzewy ozdobne?

ależałoby się udać po tego typu rośliny. Tylko wtedy jest pewność, że są zdrowe i w dobrym stanie.Oczekiwania względem...ogrodu, a rzeczywistośćJeśli nie mamy zbyt wygórowanych oczekiwań, wystarczy nam ładny trawnik, kilka sosene

Jak dobrać krzewy ozdobne?
Drzewka i krzewy ozdobne są świetną ozdobą dla każdego ogrodu. Należy jednak uważać na te z marketów budowlanych, gdyż nie zawsze są tam drzewka dobrej jakości. Są przecież i to tam właśnie należałoby się udać po tego typu rośliny. Tylko wtedy jest pewność, że są zdrowe i w dobrym stanie.

Oczekiwania względem...ogrodu, a rzeczywistość

Jeśli nie mamy zbyt wygórowanych oczekiwań, wystarczy nam ładny trawnik, kilka sosenek i skalniak. Gdy marzy nam się posiadanie naprawdę efektownej przestrzeni, dobrze byłoby bardziej się zaangażować.

Możliwości jest sporo. Można się inspirować ogrodami japońskimi, albo urządzonymi w stylu angielskim. Nie nastawiajmy się jednak na szybki efekt. Trzeba pamiętać o tym, że tworzymy żywą kompozycję, która będzie się rozrastać i zmieniać. Dobrze byłoby mieć wizję skończonej całości, by wiedzieć do czego dążyć wprowadzając zmiany.


Moje hobby- ogrody

Posiadanie domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i pracy. Jeśli jest to nasza pasja, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej frajdy.

Ale nie każdy musi być pasjonatem ogrodnictwa. Niektórzy chcą się cieszyć pięknem ogrodu, nie mając przy okazji talentu do jego aranżacji.


Poświęć uwagę przestrzeni

Nie każdy ma w sobie zdolności do aranżacji. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów. Trzeba poświęcić dużo wysiłku by ogarnąć wszystkie trendy i style, oraz wybrać ten najbardziej pasujący do naszych gustów i potrzeb. Urządzanie i projektowanie zawsze ma charakter dynamiczny, nie powinno być od razu jednoznacznie określone.

Jeśli jesteśmy indywidualistami dobrze będzie poświęcić dużo czasu i uwagi aranżacji otaczającej nas przestrzeni. Zanim zadecydujemy, dobrze jest zadać sobie pytanie ? zależy nam głównie na aspekcie praktycznym, czy estetycznym? Nie zawsze da się pogodzić jedno z drugim.


Klasyczny ogród- styl angielski

Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski


Projekt ogrodu- rób to z głową

Przy ustalaniu, jak ma wyglądać nasz ogród, dobrze jest przede wszystkim określić na ile możemy się zaangażować. Nie warto dobierać efektownych roślin, ale wymagających specjalnej pielęgnacji, jeśli nie będziemy mieć na to wystarczających zasobów, zarówno materialnych, jak i czasowych.

Dopasujmy się również do tego, jaką mamy przestrzeń do dyspozycji. Na przykład ogrody w stylu japońskim wymagają dużej przestrzeni. Gdy odpowiemy sobie na wszystkie nurtujące nas pytania, dobrze byłoby wziąć pod uwagę opcję skorzystania z pomocy specjalisty.